Nakupování v Hurghadě je možné pojmout jako zábavu a seznámení se s místním stylem prodeje. Jen co vyjdete na ulici, budou Vás místní obchodníci okamžitě lákat do svých obchůdků. Pokud budete chtít, můžete se nechat nalákat. I když nic nekoupíte, můžete posedět s obchodníkem při šálku čaje. Je třeba se také zamyslet nad tím, co je možné v Hurghadě koupit. Určitě je to množství suvenýrů, trička, ručníky, kožené tašky, šperky, ručně tepané talíře, lampy nebo vodní dýmky. Z "exotických" potravin je to například halwa (sladká sezamová pasta), tahína (mleté sezamové semínko v oleji), karkadé (ibiškový čaj), ahwa (káva s kardamonem) a potom čerstvé ovoce, v létě je sezóna na mango, hroznové víno a melouny, v zimě zase na jahody, celoročně jsou banány a citrusové plody atd.
Menší obchůdky jsou v Hurghadě všudypřítomné. Jejich největší koncentrace je na Sakalle a na Bazaru na Dahaře. Otevírací doba je běžně od rána (od 10 hodin) až do pozdního večera, většina obchůdků zůstává otevřená až do půlnoci. Běžným zvykem je neoznačovat zboží cenou. Takže cenu je potřeba s obchodníkem dohodnout. První nabídka bude samozřejmě nehorázně vysoká. Zamyslete se, kolik byste za kupované zboží dali u nás a navrhněte cenu o něco nižší. A možná se setkáte na akceptovatelné ceně pro obě strany. Pokud se Vám cena nabízená obchodníkem nelíbí, prostě z obchodu odejděte, možná za Vámi ještě obchodník vyběhne... Jestli Vám tento styl nakupování nevyhovuje, najdete v Hurghadě několik samoobslužných větších obchodů, kde zboží cenou označeno je (např. Abu Ashara market na Sakalle).
Při výpravě za nákupy je určitě lepší vyměnit si peníze na místní měnu, kurz egyptské libry je přibližně 1 CZK za 2 LE (EGP). Na hotelu, v bankách nebo směnárnách můžete měnit euro, dolary nebo například britské libry. Není možné měnit mince. Kurz je všude přibližně stejný. V Hurghadě jsou také bankomaty (Visa, MasterCard), ale v obchodech se platí v hotovosti.
Co se týče nákupu alkoholických nápojů, v obvyklém obchodě s potravinami ho prostě nekoupíte. Ale pokud zajdete do restaurace, bez problémů Vám ho prodají i na výnos. S čerstvým vstupním vízem v pase můžete také nakoupit v Duty Free shopu. Jeden najdete na Sakalle u hotelu Seagull, druhý na Mamshe a pak samozřejmě na letišti.