Moře je právě to, co do Hurghady přitahuje turisty ze všech konců světa. Rudé moře je teplé korálové moře, jehož teplota se pohybuje v létě okolo 28 stupňů a v zimě neklesá pod 20 stupňů. Většina hotelů v Hurghadě je situována přímo u moře, to znamená, že mají vlastní písčité pláže, jsou tu vybudované zálivy, náspy tak chrání proti vlnám od severu. Můžete tu trávit celé dny koupáním a šnorchlováním. Co je však možné, kromě obyčejného plavání, ještě podniknout? Ve většině hotelů najdete aquacentrum, které Vám nabídne půjčení výbavy na šnorchlování, windsurfing nebo projížďku za motorovým člunem na "banánu", případně také parasailing nebo výlet lodí s proskleným dnem a další.

Hurghada - attivity

Pokud se ovšem chcete dostat ke korálovým útesům, je nejlepším řešením celodenní výlet lodí buď jen za šnorchlováním nebo také potápěním. A to opravdu stojí za to. Nabízí se zkušební ponory, ale také kurzy potápění.

V současnosti je moderní kitesurfing, do jehož kurzu se též můžete přihlásit. Jen potřebujete trochu větru. V Hurghadě je též několik aquaparků, pokud ho nemáte přímo ve svém hotelu, můžete se do něj vypravit.

A pokud už budete mít vody dost, můžete vyrazit na obvykle půldenní výlet do pouště. Nebo za egyptskými památkami do Luxoru nebo Káhiry, tyto výlety však doporučujeme spíše během chladnějších měsíců.

Můžete také vyrazit do města...
  

Galerie fotografií - Hurghada
 
 

Cestovní pojištění si sjednáte na Srovnejto.cz. Nejvýhodnější cestovní pojištění do Egypta zde.