Pokud máte rádi přírodu, určitě Vás osloví bohatství Rudého moře. U korálových útesů můžete pozorovat nesrovnatelně více živočichů než kdekoli na souši. Stačí, když se položíte na hladinu s maskou na obličeji a vše budete mít jako na dlani. Teplota vody i viditelnost se pro potápění a šnorchlování přímo nabízí.

Ke korálovým útesům se v Hurghadě pořádají výjezdy lodí a to každý den po celý rok. Potápěči, kteří poznali Rudé moře, sem přijíždějí každoročně strávit "týden pod vodou". Potápí se tu z lodí, speciálně upravených pro potápěče, to znamená, že mají prostor pro přípravu výstroje, držáky na lahve, výstupové žebříky atd. V porovnání s jinými potápěčskými destinacemi jsou podmínky pro potápění opravdu komfortní, na lodi je salón, horní slunečná paluba a také se tu podává oběd a nápoje. Odpadá také nošení výstroje přes pláž, do vody je to jen pár kroků. Takto můžete příjemně strávit celý den na moři. Lodi a služby jsou v Hurghadě různé kvality, takže vybírejte nejen podle ceny.

Hurghada - potápění

Pro potápěče se nabízí veškerý servis, zapůjčení výstroje, několikadenní balíčky potápění a další... například noční ponory nebo výjezdy na vraky. Ti, co mají chuť si potápění jen vyzkoušet, mohou zakoupit jednodenní program s obvykle dvěma zkušebními ponory. A na šnorchlování se můžete svést na lodi společně s potápěči. 

V Hurghadě také můžete absolvovat základní kurz potápění (Open Water Diver), nebo pokračovat ve svém potápěčském vzdělávání. Stačí se domluvit na absolvování kurzu podle termínu Vaší dovolené.

Více o potápění a kurzech v Hurghadě naleznete na www.redseadiving.cz.
  

Galerie fotografií - Hurghada